Masz pytania? Zadzwoń: 32 724 05 04         Gabinet czynny od 9:00 do 19:00

mediraty - finansowanie usług medycznych w gabinecie stomatologicznym
autoryzowana klinika implantologiczna systemu BEGO

W jakich przypadkach wszczepia się implanty?

Implanty mogą służyć do uzupełnienia dowolnej liczby zębów – od braku jednego do możliwości uzupełnienia całego łuku:
  • uzupełnienie implantologiczne pojedynczego zęba, pozwala na zachowanie nienaruszonych zębów sąsiadujących. Przy tradycyjnym wykonywaniu mostu, zęby własne muszą zostać oszlifowane i zaopatrzone w korony.
  • w przypadku utraty kilku zębów w odcinku bocznym po jednej lub dwóch stronach szczęk, wykorzystanie implantów umożliwia wykonanie mostu. Zdrowe zęby pozostają nienaruszone, a proteza jest dobrze „ukorzeniona”. Nie ma widocznych klamer i innych elementów utrzymujących protezę.
  • w sytuacji kiedy w jamie ustnej pozostaje jedynie kilka zębów własnych, które stanowią podparcie dla protezy, uzupełnienie protetyczne wykorzystujące implanty zębowe dba o równomierne rozłożenie sił żucia i zapobiega utracie zachowanych naturalnych zębów, które odciążone, nie ulegają rozchwianiu.
  • w przypadku całkowitego bezzębia istnieje możliwość założenia kilku (od 4) implantów i zastosowania różnych systemów zaczepowych umożliwiających prawidłowe i mocne ustabilizowanie protezy lub jeśli sytuacja na to pozwala – wykonania całkowitego uzupełnienia stałego.


… wróć do oferty