Masz pytania? Zadzwoń: 32 724 05 04         Gabinet czynny od 9:00 do 19:00

mediraty - finansowanie usług medycznych w gabinecie stomatologicznym
autoryzowana klinika implantologiczna systemu BEGO

Zdjęcia panoramiczne

Pantomogram to specjalistyczne zdjęcie rentgenowskie, obrazujące panoramiczny widok całej jamy ustnej oraz okolicznych struktur anatomicznych. Prześwietlenie tego typu jest niezbędne w precyzyjnej i szybkiej diagnostyce, a dzięki zastosowaniu technologii cyfrowej obraz jest widoczny na ekranie monitora bezpośrednio po wykonaniu zdjęcia. Najczęstsze wskazania do wykonania zdjęcia pantomograficznego to ogólna ocena stanu zdrowia zębów (próchnica, jakość wypełnień, jakość leczenia kanałowego), planowane leczenie protetyczne, implantologiczne i ortodontyczne, planowany zabieg usunięcia zębów zatrzymanych, a także choroby przyzębia (ocena stopnia ich zaawansowania). Na zdjęciu pantomograficznym lekarz może również przypadkowo wykryć zmiany, które nie dają żadnych objawów, takie jak torbiele, korzenie pozostawione po niekompletnych ekstrakcjach, a nawet nowotwory. Aktualność zdjęcia pantomograficznego ustala się na ok. 1 rok (przy założeniu, że w jamie ustnej nie nastąpiły żadne znaczące zmiany, jak na przykład usunięcie kilku zębów).

00009

W gabinecie stomatologicznym DuoDent zdjęcia panoramiczne wykonujemy najwyższej klasy aparatem pantomograficznym Orthophos SL 2D CEPH. W urządzeniu został zastosowany unikatowy system DCS (Direct Conversion System) polegający na bezpośredniej zamianie promieni X na sygnał elektryczny, co pozwala na znaczące obniżenie dawki promieniowania przy jednoczesnej najwyższej ostrości obrazu na całym obszarze.

Aparat pantomograficzny Orthophos SL 2D CEPH, służy on do wykonywania zdjęć panoramicznych. Produkt ten, to najnowsze dzieło niemieckiej firmy Sirona, która zastosowała w tym modelu unikatowy system DCS ( Direct Conversion System ) polegający na bezpośredniej zamianie promieni X na sygnał elektryczny, co pozwala na znaczące obniżenie dawki promieniowania.

Rodzaj wykonywanych zdjęć panoramicznych:

  • Pantomograficzne: zwykłe, pediatryczne, segmentowe, ze stałym powiększeniem, bez artefaktów;
  • Cefalometryczne: PA/AP, boczne, projekcje skośne ( Townse’a, Watersa)