Endodoncja – leczenie kanałowe. Reendo
Endodoncja czyli leczenie kanałowe polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi, zarówno z komory zęba, jaki i kanałów korzeniowych, a następnie szczelnym ich wypełnieniu gutaperką i pastą uszczelniającą. Głównym celem leczenia endodontycznego jest zabezpieczenie tkanek zęba i przyzębia przed postępem choroby i zachowanie jak największej liczby własnych zębów w jamie ustnej pacjenta.
Nowoczesne leczenie kanałowe zęba to procedura skomplikowana i wymagająca wysokich umiejętności oraz doświadczenia operatora, a także specjalistycznego instrumentarium. W DuoDent dysponujemy sprzętem najwyżej jakości, począwszy od aparatury rtg firmy Sirona, gwarantującej precyzyjną diagnostykę, poprzez endometr Raypex 5, który ściśle określa długość roboczą kanału, do mikroskopu Leica M320, który pozwala na precyzyjną pracę w polu zabiegowym oraz systemu E&Q Master do wypełniania kanałów gutaperką na ciepło.
Leczenie pod mikroskopem
Aby zapewnić naszym Pacjentom usługę na najwyższym poziomie, wszystkie procedury leczenia endodontycznego w DuoDent przeprowadzamy przy użyciu mikroskopu. Mikroskop stomatologiczny jest nieodzownym elementem nowoczesnego i precyzyjnego leczenia kanałowego. Zróżnicowana budowa anatomiczna zębów, zakrzywione, zarośnięte lub niewidoczne gołym okiem rozwidlenia kanałów mogą sprawić, że ich opracowanie w sposób tradycyjny jest niemożliwe. Mikroskop znacznie zwiększa szanse na prawidłowe przeleczenie zęba oraz uniknięcie komplikacji, a często też ratuje zęby, które nadawałyby się jedynie do usunięcia. Wszelkie zabiegi pod mikroskopem są bezbolesne, gdyż standardowo wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym.
Leczenie re-endo
W DuoDent przeprowadzamy także tzw. zabiegi re-endo czyli powtórne leczenia kanałowe. Ponowne leczenie jest najczęściej spowodowane nieprawidłowościami w leczeniu poprzednim, które wynikają z niedostatecznie oczyszczonych lub wypełnionych kanałów albo pozostawionych w jego świetle złamanych narzędzi. Zabiegi re-endo są bardziej skomplikowane od pierwotnych i wymagają od lekarza doświadczenia i biegłej umiejętności stosowania nowoczesnego sprzętu.