Masz pytania? Zadzwoń: 32 724 05 04         Gabinet czynny od 9:00 do 19:00

mediraty - finansowanie usług medycznych w gabinecie stomatologicznym
autoryzowana klinika implantologiczna systemu BEGO

Protetyka

Protetyka zajmuje się rekonstrukcją zgryzu, poprzez odbudowę zębów zniszczonych oraz uzupełnienie brakujących, za pomocą uzupełnień protetycznych stałych, ruchomych lub kombinowanych.

Ubytki w uzębieniu stanowią problem nie tylko estetyczny, ale są poważnym zagrożeniem dla prawidłowej pracy całej jamy ustnej, ponieważ w miejscu nieuzupełnionego zęba następuje zanik kości, a pozostałe zęby przechylając się w stronę powstałej luki, mają tendencję do wysuwania się z zębodołu. Jedną z przykrych konsekwencji są zaburzenia pracy stawów skroniowo-żuchwowych mogące wywołać wiele dolegliwości dla całego organizmu.

Rodzaje prac protetycznych:

  • Korona – pozwala na odbudowę złamanego lub bardzo zniszczonego zęba, odtwarzając jego funkcję, naturalny wygląd, kształt i kolor.
  • Korona tymczasowa – zabezpiecza oszlifowany ząb i gwarantuje Pacjentowi komfort estetyczny podczas trwającego leczenia protetycznego.
  • Most – odbudowuje grupę brakujących zębów, przy wykorzystaniu zachowanego uzębienia pacjenta. Wykonany jest z połączonych ze sobą koron porcelanowych lub pełnoceramicznych, które nie różnią się od zębów naturalnych.
  • Proteza całkowita – proteza odbudowująca utracone zęby w przypadku bezzębia.
  • Proteza szkieletowa – proteza częściowa, stosowana przy zachowanej części uzębienia, osadzona na pozostałych zębach.
  • Proteza elastyczna – wykonana z wytrzymałego, bardzo cienkiego, sprężystego materiału, który nie podrażnia tkanek i dzięki swoim właściwościom wpływa na szybszą adaptację Pacjenta.
  • Korona/most/proteza na implancie – więcej informacji tutaj

W Duodent oferujemy indywidualne podejście do każdego problemu naszych Pacjentów, a dzięki nowoczesnym procedurom i wysokiemu standardowi prac protetycznych umożliwiamy przywrócenie pięknego uśmiechu.


… wróć do oferty