Masz pytania? Zadzwoń: 32 724 05 04         Gabinet czynny od 9:00 do 19:00

mediraty - finansowanie usług medycznych w gabinecie stomatologicznym
autoryzowana klinika implantologiczna systemu BEGO

Implanty

Jesteśmy autoryzowaną kliniką implantologiczną systemu implanty BEGO

Implantologia jest dziedziną funkcjonującą w stomatologii od ponad 50 lat. Jest to najbardziej innowacyjna i najprężniej rozwijająca się gałąź stomatologii, a zajmuje się uzupełnianiem braków zębowych. Fenomen zjawiska osseointegracji, na którym bazuje leczenie implantologiczne, polega na trwałym połączeniu implantu z kością pacjenta, co umożliwia lekarzowi odtworzenie brakujących korzeni zębów, a następnie protetyczne odbudowanie na nich koron.

Takie rozwiązanie ma istotną zaletę – pozwala implantom stymulować kość. Tkanka kostna w której pozostała luka po usuniętych zębach, ma bowiem tendencję do zanikania. Zaniki kostne odbijają się na zdrowiu całego uzębienia i tylko implanty chronią kości szczęki i żuchwy przed zmianami atroficznymi, a także gwarantują prawidłową pracę stawów skroniowo-żuchwowych, której zakłócenie może wywoływać między innymi bóle głowy, karku i pleców.

Leczenie implantologiczne prowadzone przez doświadczonych lekarzy ma udokumentowane, długotrwałe i pozytywne wyniki i często jest uważane za bardziej przewidywalne niż inne sposoby leczenia mające na celu naprawę lub uzupełnienie brakujących zębów, w tym mostkowanie, usuwanie urządzeń i ponowne leczenie niewydolnego kanału korzeniowego.

Najczęściej implanty wykonuje się z tytanu – jest to materiał bardzo wytrzymały, odporny na korozję oraz zupełnie obojętny dla organizmu, więc niepowodujący reakcji alergicznych. Pierwsze implanty zostały wszczepione w 1965 roku i funkcjonują do tej pory. Można więc przyjąć, że są dożywotnie.

Implanty zębowe są jednym z najnowocześniejszych sposobów na uzupełnienie braków w naturalnym uzębieniu i wraz z koroną przymocowaną za pomocą łącznika do implantu, najlepiej ze wszystkich rozwiązań stomatologicznych odtwarzają utracone zęby. Implantologia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób, które marzą o pięknym uśmiechu, a które z różnych przyczyn, częściowo lub całkowicie, utraciły własne zęby.


… wróć do oferty