Masz pytania? Zadzwoń: 32 724 05 04         Gabinet czynny od 9:00 do 19:00

mediraty - finansowanie usług medycznych w gabinecie stomatologicznym
autoryzowana klinika implantologiczna systemu BEGO

Wybielanie zębów

Profesjonalne wybielanie zębów to najbardziej popularny zabieg w dzisiejszej stomatologii estetycznej. Wiek, niewłaściwa dieta, a także nadmierne picie kawy czy palenie papierosów powodują powstawanie przebarwień nie tylko powierzchownych, znajdujących na szkliwie, ale też takich, które spenetrowały głęboko strukturę zęba i są trudne do usunięcia w zwykły sposób.

W DuoDent proponujemy stomatologiczne wybielanie zębów przy użyciu specjalistycznej lampy BEYOND – aktualnie najbezpieczniejszej i najskuteczniejszej metody wybielania zębów. Jest to jednoetapowy zabieg polegający na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Pod wpływem światła, żel przenika przez szkliwo do zębiny. Powoduje to błyskawiczny efekt rozbijania związków nadtlenku wodoru, a następnie utleniania w środku struktury zęba, przez co widoczne przebarwienia są dezintegrowane i utlenianie.

Zabieg wybielania trwa około 30-40 minut dla jednego łuku, a efekt jest natychmiastowy. Średnie rozjaśnienie koloru wynosi ponad 8 odcieni w skali VITA.

Zabieg jest komfortowy i bezpieczny, a zęby nie stają się „bardziej chłonne” dla substancji barwiących. Trwałość zabiegu zależy w największym stopniu od trybu życia pacjenta, a efekt pozostaje widoczny średnio przez 2 lata.

Przed zabiegiem

Zabieg wybielający zęby powinien zostać poprzedzony wizytą stomatologiczną, oceniającą stan zębów i przyzębia, połączoną z wykonaniem zabiegu higienizacyjnego, polegającego na usunięciu nagromadzonego kamienia nazębnego, a także ewentualnym skorygowaniem nieszczelnych wypełnień zębów.

Po zabiegu

Przez pierwszych kilka godzin po wykonaniu zabiegu wybielania zębów lampą BEYOND, należy unikać spożywania kolorowych pokarmów oraz napojów. Ma to na celu utrwalenie efektów wybielania.

Zalety wybielania lampą BEYOND

Renomowany system wybielania BEYOND cieszy się uznaniem wielu specjalistów i jest stosowany w prawie 100 krajach, a regularne badania kliniczne potwierdzają jego skuteczność. Lampa posiada najbardziej zaawansowany system filtrujący za wszystkich dostępnych na rynku urządzeń, a akcelerator BEYOND wydziela niższą temperaturę niż podobne produkty dzięki użyciu najnowszej techniki optycznej, co sprawia, że zabieg nie podrażnia nerwów. Trzydziestominutowy proces jest bardzo efektywny szczególnie w przypadku zębów przebarwionych przez papierosy oraz kawę czy herbatę. Wybielone zostają także te zęby, które utraciły swoja naturalną barwę po stosowaniu takich lekarstw jak tetracyklina, a stosowany w trakcie zabiegu środek wybielający zawiera składnik obniżający wrażliwość zębów.

W DuoDent zabieg wybielania zębów wykonuje odpowiednio przygotowana dyplomowana higienistka stomatologiczna.


… wróć do oferty