Masz pytania? Zadzwoń: 32 724 05 04         Gabinet czynny od 9:00 do 19:00

mediraty - finansowanie usług medycznych w gabinecie stomatologicznym
autoryzowana klinika implantologiczna systemu BEGO

Stomatologia dziecięca

Najmłodszy Pacjent wymaga szczególnego podejścia. W DuoDent wiemy o tym, bo sami jesteśmy rodzicami i zdajemy sobie sprawę jak łatwo można wystraszyć dziecko jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu. Jesteśmy przeszkoleni w zakresie postępowania stomatologicznego i psychologicznego z najmłodszymi, a opierając się także na własnym doświadczeniu, podchodzimy indywidualnie do każdego leczonego u nas małego Pacjenta.

Wizyta adaptacyjna

W DuoDent szczególną wagę przykładamy do edukacji i wizyt adaptacyjnych, które są niezbędne przed podjęciem właściwego leczenia. Dbamy o to, aby każdy nasz mały Pacjent został powitany uśmiechem i otoczony szczególną troską, żeby bez skrępowania mógł zapoznać się nie tylko z nami, ale też otoczeniem oraz sprzętem. Życzliwość oraz profesjonalne przygotowanie, pozwalają nam zbudować to, co jest najważniejsze w bezstresowym leczeniu najmłodszych czyli zaufanie, nawet u tych dzieci, które wcześniej zdążyły się zrazić do leczenia stomatologicznego.

Instruktaż higieny

Odpowiednie nastawienie i atmosfera pomogą najmłodszym nie tylko przetrwać pierwszą wizytę, ale też zrozumieć jak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej. Zęby mleczne mają niski poziom mineralizacji, dlatego są bardziej podatne na próchnicę niż zęby stałe. Wiedząc, że szczotkowanie nie należy do ulubionych czynności małych Pacjentów i często jest wykonywane niedokładnie i w pośpiechu, w DuoDent uczymy prawidłowej techniki szczotkowania zębów, która jest pierwszym krokiem w profilaktyce próchnicy, a jednocześnie pomaga wyrobić u dziecka nawyk dbania o zęby już od najmłodszych lat.

Lakowanie

Lakowanie zębów to zabieg profilaktyczny, który polega na wypełnieniu lakiem bruzd, znajdujących się na powierzchni trzonowców i przedtrzonowców. Ze względu na trudność w dokładnym ich oczyszczaniu, a przez to zaleganie resztek pokarmowych oraz słabsze zmineralizowanie szkliwa u dzieci, stanowią one miejsca bardzo podatne na próchnicę. Do zabiegu lakowania stosujemy laki uwalniające fluor, co potęguje ich działanie profilaktyczne. Lakowane mogą być tylko zęby zdrowe, zaleca się więc uszczelnianie bruzd bezpośrednio po wyrżnięciu zęba – zwłaszcza, że jest on wtedy najbardziej narażony na rozwój próchnicy.

Należy pamiętać, że dzieci powinny być kontrolowane stomatologicznie raz na kwartał. Systematycznie prowadzona profilaktyka oraz odpowiednio dopasowane i w porę podjęte leczenie pozwalają oszczędzić tkanki zęba, a także uniknąć ewentualnych wad zgryzu w przyszłości.


… wróć do oferty