Masz pytania? Zadzwoń: 32 724 05 04         Gabinet czynny od 9:00 do 19:00

mediraty - finansowanie usług medycznych w gabinecie stomatologicznym
autoryzowana klinika implantologiczna systemu BEGO

Leczenie kobiet w ciąży

Ze względu na zmiany hormonalne zachodzące w organizmie kobiety w czasie ciąży, najczęściej ujawniające się problemy stomatologiczne to opuchlizna dziąseł oraz ich wrażliwość na ból i krwawienie, nasilona podatność zębów na próchnicę, a także nieświeży oddech.

Idealny stan jamy ustnej w okresie ciąży jest niezwykle istotny nie tylko z punktu widzenia zdrowia przyszłej mamy, ale również ze względu na bezpieczeństwo płodu. Drobnoustroje mogą bowiem przedostać się z jamy ustnej do krwiobiegu i stworzyć zagrożenie dla rozwijającego się dziecka, a nawet doprowadzić do przedwczesnego porodu. Regularne wizyty stomatologiczne pozwalają na wykrycie i wyleczenie wszelkich infekcji odpowiednio wcześnie, zanim jeszcze zdążą niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia Pacjentki bądź jej dziecka.

W DuoDent zdajemy sobie sprawę, że opieka stomatologiczna nad przyszłą mamą wymaga nie tylko szczególnej troski o samopoczucie Pacjentki, ale też o bezpieczeństwo jej dziecka. Dlatego też znieczulenia, które stosujemy są dostosowane do potrzeb kobiet w ciąży tak, aby jednocześnie zapewnić komfort leczenia mamy oraz bezpieczeństwo dziecka.

Zabiegi dozwolone w ciąży:

  • Leczenie ubytków próchnicowych – cała ciąża.
  • Leczenie endodontyczne – po pierwszym trymestrze, po konsultacji lekarskiej.
  • Znieczulenie do zabiegów dentystycznych – po pierwszym trymestrze ciąży.
  • Usuwanie zęba – po pierwszym trymestrze.
  • Usuwanie kamienia nazębnego – po pierwszym trymestrze ciąży.

Zabiegi zakazane w ciąży:

  • Wykonywanie zdjęcia RTG.
  • Leczenie protetyczne.
  • Wybielanie zębów.

Każda przyszła mama powinna poinformować swojego lekarza stomatologa już na początku wizyty o tym, że jest w ciąży lub że istnieje takie podejrzenie, dzięki czemu zostanie jej zapewniona odpowiednia opieka stomatologiczna.


… wróć do oferty