Chirurgia szczękowa w narkozie, odczarowanie lęków.
Słowo chirurgia budząc stereotypowe skojarzenia potrafi wywołać w pacjentach lekarzy stomatologów lęki. W sposób szczególny zaś, gdy mówimy o chirurgi szczękowej, która dotycząc twarzy, dotyczy jednocześnie jednego z najwrażliwszych dla nas organów, zarówno ze względów kulturowych, jak i estetycznych.
Już na samym początku pojawia się pytanie, czy taki zabieg jest bezpieczny, i czy to nie jest często działanie przesadzone, nieadekwatne do potrzeb. Słowo chirurgia budząc stereotypowe skojarzenia potrafi wywoływać w potencjalnych pacjentach lekarzy stomatologów lęki o różnorodnym nasileniu. W sposób szczególny zaś, gdy mówimy o chirurgii szczękowej, która dotycząc twarzy dotyczy jednocześnie jednego z najważniejszych dla nas organów zarówno ze względów kulturowych, jak i estetycznych. Lęki te wraz z postępem w stomatologii i w szeroko rozumianej medycynie, tym anestezjologii nie znajdują jednak obecnie uzasadnienia. Leczenie pod narkozą jest w pełni bezpieczne, jeśli jest dokonywane w odpowiednich warunkach i pod czujnym okiem lekarzy anestezjologa i wykonującego zabieg chirurga w naszym gabinecie stomatologicznym Duodent.Aby oferować szerokie port folio usług, pozostawać w profesjonalnej awangardzie, podnosić standardy naszej pracy,eliminować obawy, a na poziomie emocji głębokich fobie pacjentów, umożliwić leczenie bez wieloetapowego postępowania oszczędzając czas i ew. konieczność kilkudniowego pobytu w szpitalu, gabinet stomatologiczny Duodent może zaoferować usługi chirurgii szczękowej w znieczuleniu ogólnym, nazywanym również sadacją a zwyczajowo narkozą, realizowane w ciągu jednego dnia. Dokładnie w ciągu jednej zaledwie wizyty. Pozwala to zarówno na przeprowadzenie zróżnicowanej gamy zabiegów u osób cierpiących z powodu dentofobii, jak i tych, których plan zabiegu jest szeroki, czyli po prostu trzeba wiele zrobić za jednym razem. W Duodent priorytetem jest uzyskanie oczekiwanego komfortu psychicznego pacjenta, jak i komfortu pracy przeprowadzających zabieg lekarzy. Pozwala to na osiągnięcie pewności efektu końcowego, monitorowanie bezpieczeństwa pacjenta i poprawności całego procesu leczenia. W Duodent gwarancje powyższego uzyskujemy poprzez biegłość i doświadczenie chirurga przeprowadzającego zabieg, asystentki towarzyszącej, i co równie ważne posiadanego zaplecza anestezjologicznego wspartego obecnością przy zabiegu lekarza anestezjologa.
Kto może poddać się zabiegowi chirurgii szczękowej w narkozie?
Jest to ważne zagadnienie, bo stereotyp, którym się często posługujemy, a który zakotwiczony jest w chirurgii ogólnej, buduje schematy myślowe. Jednym z nich jest to, że zabiegi w narkozie z konieczności muszą dotyczyć spraw poważnych. Otóż nie! Narkoza w gabinecie Duodent to to również istotny instrument wsparcia psychologicznego i emocjonalnego, który pozwala przeprowadzić konieczne leczenie i jednocześnie pozbawić niepokoju i następstw w postaci traumy pozabiegowej. A próg subiektywnego odczucia bólu i odczuć związanych z sytuacją terapeutyczną bywa zróżnicowany. Jednak finalnie najlepszym rozwiązaniem jest pozwolić lekarzowi zdecydować o kwalifikacji do zabiegu, bo nie jest zasadnym stosowanie narkozy w zabiegach, które komfortowo można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym. Praktyka stomatologiczna, jak i każda inna medyczna nie może obejść się bez wzajemnego zaufania, które w Duodent na co dzień konsekwentnie staramy się wypracowywać.W sposób szczególny metoda bezdoznaniowego zabiegu zaspokaja oczekiwania np. osób niepełnosprawnych i cierpiących na różne objawy lęków aż do skrajnej postaci dentofobii. Zabiegom z powodzeniem mogą poddać się osoby dorosłe, jak i dzieci. Warto przy tym dodać, że jest bardzo niewiele schorzeń, które wykluczają zabiegi w narkozie, co jest również związane z postępem w tej dziedzinie, dbałością o najwyższą jakość i bezpieczeństwo. czyli te elementy stomatologicznej oferty, które na co dzień charakteryzują pracę całego zespołu gabinetu stomatologicznego Duodent.